Friends

Friends
And friends of friends

Food

Food
All the food i can eat

Photoshoots

Photoshoots
Photos of people and others

Millega teen tööd?

Selles postituses tutvustan siis materjale ja esemeid mida kasutan oma tööde ''ellu viimiseks''


Vesivärvidega olen üsna tagasihoidlik ja eriti tõsise eesmrägiga kasutanud pole, kui siis vaid pisemate detailide  lisamine harilike joonistuste peale. Järgmises postituses lisan tehtud tööd ja siis mõistate millest räägin :)


1. See antud alus on pärit pliiatsipakist ja on mulle päris kasulikuks saanud. Nimelt on selle peale hea noaga pliiatseid teritada ja süsisid samuti.


Need on siis mu armetud süsipliiatsid. Kusjuures ärge ehmatuge nende välimusest... muudmoodi ei oska ma lihtsalt teritada... ilma et süsi katki läheks :D Peab inetult lähenema, et pliiatsinuga süsi ei sööks :)


Need on siis Ameerikast, Triinu toodud süsipliiatsid mille otsas on lõpphead kustukummid. Olen vaikselt neid pliiatseid vähe teise eesmärgiga kasutama hakanud... kustukummina. Et kui otsa saab siis peab Ameerikasse uute järgi minema vist :D


Hariliku süsid. Nendega pole erilist praktikat veel saanud kuna ma suudan ilma nendeta juba töid hullupööra mäkerdada, ei kujuta ette mis nendega saama hakkaks..


Harilike on mul meeldivalt palju :P Aga kunagi ei ole piisavalt palju, igakord kui taas kunstipoodi satun siis leian et 5 pliiatsit ühte tugevust pole siiski piisav :D


Need on ilmselt kõige hullemad harilikud, mida ma elusees käes olen hoidnud, aga vahepeal olin sunnitud neid ostma kuna Lyra kadus nagu maa pealt, aga õnneks tegi kiirelt come back 'i. Need on äärmiselt kraapivad ja väga kõvad... isegi pliiats ise on käes äärmiselt ebamugav. Hetkel kasutan vaid H'sid ja neid ka väga harva.


Need on nüüd jällegi täiesti teine äärmus. Väga väga pehmed pliiatsid, aga kõvasti kasulikumad ja tarbekamad kui eelmised. Nendega on hea suurt pinda katta kui paberrätikuga hõõruda. Ei jää nagu koheselt paberi külge kinni ja paberrätikuga hõõrudes hajub ilusti laiali ja ei kipu tumedamaid laike jääma :)


Mu paremusjärjestuse teine liider on lyra loomulikult. Mis on paljude esimene... Suurem osa ajast teeb ka mul lyra siiski töö ära aga vaid sp et minu top 1'te ei ole kuigi palju saadaval :Jah, minu lemmikud on Englandi harilikud, kui neid on kunstipoes (Pärnu omas, kus ma oma tavaari põhiliselt täiendan) väga üksikutes tugevustes saadaval. Põhiliselt väga pehmetes. Tegelikult on alati valed tugevused saadaval :PSee kõige ülemine pliiats on samuti praktikas vähe kasutusel kuna ei tunne seda käes kuigi omaselt :P Väga võõras kuju ja meenutab väga vana punast tööpliiatsit :P Samuti ei oska laia otsaga paberil mängida, terav siiski parem!Ma ei oskagi neid kuidagi kutsuda...hajutajad või nii. Igatahes need on väga kasulikud. Esimene sai soetatud kõvasti ennem kui teine hunnik. Nimelt see kõige tumedam, ülalt kolmas, see on mul siiani kõige käepärasem. Sai kuskilt mujalt üksikuna ostetud ja ka kallima hinna eest ja kuidagi sujub paremini. Ajapikku muutunud heaks pehmeks ja mitte ei kriuksu enam paberil nagu ülejäänud. 


Teine väga lihtne ja HEA vahend on kõrvatupsud. Selle võtsin kasutusele hiljuti kuna eelarvamused olid nii sügavad ja halvad sellest, et ei tahtnud isegi proovida, aga lõpuks kui kätte võtsin ja proovisin, siis ei suutnud enam käest panna :)Need pliiatsid on mulle määramatu väärtusega. Vahepeal kadus kasutusest kuna harjutasin kõvasti kätt süsijoonistustega, aga nüüd on taas mu parem käsi! Toob reaalselt elu piltidesse


Hiljuti soetatud päris hinnaline nuga (mis näeb välja nagu oleks kunagi sahvrist leitud, vana ja väsinud) ja liivapaber. Viimane on väga VÄGA asjakohane vahend pliiatsi teritamiseks!Mehaaniline pliiats leidis ka tee minuni väga hiljuti. Usun et igal kunstnikul on oma lemmikesemed, mis toovad talle inspiratsiooni kohe kui eseme kätte võtavad. Too Chubby harilik on seda minu jaoks. Seda põhiliselt seepärast, et see on käes väga väga mugav ja samuti on süsihoidja väga tugev ja ei lase kuigi lihtsalt süsil murduda.


Kustukumme on mul vähe, aga sellegi poolest ei vahetaks ma neid millegi vastu välja. Miks ei esine mul seda plastiliini kustukummi? Sest minu jaoks on see täiesti kasutu asi. Pigem on see segav faktor. Kustutab ta hästi vaid laiali aetud pindu ja oma eelistatud kuju välja voolida pole mõtet kuna kohe kui vastu paberit vajutad muutub see nii kuis ise soovib. Igatahes väga pettumust valmistav asi minu jaoks.


Teritajad on üsna kadunud kasutusest kuna need lõhuvad jubedalt pliiatseid... Aga olemas nad mul on ja aeg ajalt kasutan ka.


Paberimaterjal. Need on nüüd põhiliselt minule joonistamiseks kuna need on kõik spiraali küljes kinni. Piltide joonistamiseks ostan siiski lahtist paberit.A3, A5


A4. Ja A2 on mu lemmikpaberid ja piltide joonistamiseks kasutan antud firma lahtiseid pabereid.


Süsijoonistuste blokk, Triinu toodud.


Must paber.


Selle sees hoian siis põhilised pilte ja pabereid, joonistusasjad sinna naljalt ei mahu enam.

See oli siis lühiülevaade ja võibolla jäi miski välja, aga mitte midagi suurt :)No comments