Friends

Friends
And friends of friends

Food

Food
All the food i can eat

Photoshoots

Photoshoots
Photos of people and others

Formspringi väljavõte

Keegi esitas mulle formspringis ühe küsimuse mida tahaksin teiega jagada:ma ei tea kas seda on küsitud, aga kas oled käinud kusagil kunstikoolis ka? ja kui jah, siis on see palju abiks olnud?

Ei ole kunstikoolis käinud. Kuni 2009 aastani olin üldse kunstist kaugemal kui ükski teine inimene. Ma olen ehe näide, et kõik on võimalik. Ma võiksin ju öelda, et see koguaeg veres olnud ja äkitselt lõi välja, aga ma olen väga-väga palju iseseisvalt praktika läbi õppinud. Ma julgen öelda, et esimest korda kui otsustasin joonistada siis ma olin sama halb kui viie aastane laps, aga ma harjutasin palju, õppisin PALJU videotutorialitega, kunstiõpetusblogidega jne. Tundub, et läbi interneti on võimalik tõesti kõike õppida.

Kõigepealt alustasin teiste joonistuste nö matkimisega, et saada vähegi motivatsiooni meeldivast tulemusest ja tasapisi hakkasin liikuma fotode poole.. Ja isegi praegu võtan tihti erinevad tutorialid kasutusele kus õpetatakse näiteks silma joonistamist või juukse joonistamist.

Mulle tuttavad ja lähedased ikka soovitavad kunstikursuseid ka võtta, aga siiani olen ma väga selle vastu olnud. Siiani ütlen endale, et see muudab asja muidu liiga tõsiseks (ma tõesti tahtsin seda teha alguses vaid enda lõbuks) kui kunstikursuseid võtma hakkan, aga tulevikus ilmselt lasen ennast lihvida küll, sest ma olen päris kindel, et mul on paljud faktid paigast ära.

Ideaalis tahaksin saavutada fotorealistliku pilti.

See oli natuke selline mööda jutt, aga see pidanuks tooma selle idee välja, et siiani ma pole väga kunstikooli uskunud. Põhiliselt sp, et ma arvan et ma pole selleks valmis veel :) Ja pealegi, iseseisvalt õppida midagi sellist selgeks, hoopis uhkem enda üle :)


3 comments

 1. AnonymousJuly 05, 2011

  Kunstikool on hea, saad igasuguste põnevate, imelike inimestega tuttavaks ja läbi erinevate ülesannete ja mõttetöö tuleb välja ka oma stiil. Lisaks fotodele soovitan kindlasti elava modelli järgi joonistada ja üldse mitte tutorialite järgi teha. Kunstikoolis pole kunagi selliseid õpetavaid asju ees ja inimesed lihtsalt teevad, õpetajad küll suunavad ja annavad nõu, kuidas probleemi lahendada ning mis nipiga üht või teist teha. Aga kindlasti ära jää vaid fotode matkimise juurde! Kas sa vaid joonistad harilikuga jms? kui jah, siis kindlasti proovi ka muid tehnikaid, ehk avaldub anne hoopis mõnes teises tehnikas veel paremini, aga eelkõige toob see mitmekesisust ja põnevust.

  ReplyDelete
 2. AnonymousJuly 05, 2011

  Mõtlen veel, et joonista ka muid asju, mida oma ümbrusest leiad peale figuuride.

  ReplyDelete
 3. Kindlasti ei mõelnud ma seda, et ma olen enda arendamise osas alla andnud, kunstikool on ilmselt päris kindlasti kunagi kavas. Kas just kõrgtasemel, aga kursused vast ikka. Aga paar korda oled üritanud kritseldada vanalinne. Mulle meeldib selline barokkstiil ja ma ideaalis tahaks kunagi edale seinale üht vanalinna joonistust, sellist realistliku. Aga ma ei tea veel kust alustada :) Öelda on mul hästi kerge aga kuna mul on ülikool käsil siis selle kõrvalt midagi suuremat ette võtta hetkel on suur kättevõtmisasi ;)

  ReplyDelete