Friends

Friends
And friends of friends

Food

Food
All the food i can eat

Photoshoots

Photoshoots
Photos of people and others

Good news... for me

Hey, 
i have some amazing news... mostly it's amazing for me. I will be greeting a new member to my family soon. I didn't even expect it. So the thing is that i'm getting myself a dslr camera. I didn't have a plan to buy it, but out of the blue someone offered me an amazing offer. It's an used camera, but less used and new with guaranty. 
It's an Olympus E-620 kit. It's the smallest dslr camera in the market. Actually i've never been a great fan of Olympus cause mostly they have more flaws than goods. But the offer was too good and so i got myself some thinking time. I made a little research and studied the camera and i decided to go for it. It's described not the perfect dslr camera, there are better ones, but it has been a great success for olympus. With that camera many flaws that occur on similar older olymbus editions, are fixed. The users and critics prefer to use it outside in the nature and so on, cause one thing that remains in most of the olympus cameras is the noise on the pictures... But critics say that it has been improved... not fixed, but improved. 

Anyway the kit is incredible. It comes with  Olympus E-620 body, Zuiko Digital ED 14-42mm lens, HLD-5 battery grip with 4 separate batteries, 8Gb CF memory card, the camera bag and Olympus FL-36R flash.
And believe me, it comes very cheap, as it could be much much more expensive.

Oh, one more thing, it has a moving screen just like my current canon.

Lühidalt siis eestikeeles ka. Nimelt tuli mulle üks päev üks imeimehea pakkumine kaamera kohta. Pakkumine oli siis Olympus E-620. Kaamera on uueväärne ja vähe kasutatud ja omab veel päris pikka garantiid. Müüja on usaldusväärne ja mingit ''tillikat'' sealt tulla ei tohiks :) 
Ma pole isiklikult kunagi Olympustest palju arvanud, sest neil on tihti olnud rohkem vigu kui häid külgi. See ei ole muidugi raudne reegelt, aga kes vähegi googeldada oskab siis leiab rohkem kriitikuid kritiseerimas kui vaimustuses olekus. Aga kuna pakkumine oli nii mesimagu siis hakkasin kiirelt omapoolset uurimustööd tegema.  Kriitikud olid üsna üllatunud Olympuses. Keskmine hinnang oli igalpool kaamerale 7 ja 8 vahel kümnepallisüsteemis. Tegu oli väljatuleku ajal (2009 peaks olema väljalaskmisaasta) maailma väikseima peegelkaameraga, mis oli loomulikult hobifotograafidele hea uudis, eriti neile kes looduses pildistavad (väiksem ja kergem). Kui keegi pole juhuslikult head fotokomplekti käes hoidnud siis soovitan sügavalt, see ei ole mitte kerge (massilt) lõbu :D
Igatahes kriitikute arust on see kaamera üks paremaid Olympuse väljalaskeid. Nimelt on lõpuks ometi Olympus paljud vead parandanud või likvideerinud mis on esinenud pea kõikidel eelnevatel Olympuse peegelkaameratel. Ainus asi mis on ikka veel häiriv faktor (küll natuke parandatud, aga..) on see et pildid on 'mürased' ja pimedad kohad võivad jääda säbrulised (zoomides).
Aga kuna ma ei saagi väljas olla 30000 kroonisel kaameral, siis pean leppima väikeste vigadega. 

Komplektis on siis Olympus E-620 kere, Zuiko Digital ED 14-44mm objektiiv, HLD-5 akutald nelja eripatareiga, 8Gb CF mälukaart, korralik kaamerakott JA Olympuse FL-36R välk. Päris hea komplekt või mis? :)

Ahjaa, kaamera on ka liigutav/keeratav ekraan, täpselt nagu mu praegusel Canonil. Niiet üleminek ei tohiks valulik olla minu jaoks :D

Muidugi oleksin võinud teha sellest sissekande siis kui kaamera juba minu käte vahel, aga ma ei jaksa nii kaua vait olla ju ometi :D

And now some pictures of the camera itself with the flash and battery grip / Nüüd siis mõned pildid kaamerast iseendast 

And now some sample shots ( i tryed to use mostly the photos that are taken with the same lens ) / Ja mõned näidispildid:


The camera has awesome art filters. Like this black and white kind of vintage look:

Also, black corners art filter
No comments