Friends

Friends
And friends of friends

Food

Food
All the food i can eat

Photoshoots

Photoshoots
Photos of people and others

Flash cap

So, it's been a while since i've posted something meaningful. 
Not much has actually happened. 
Visited my parents this weekend and all family happened to be there. 

When i purchased my camera, the owner ordered me a flash cap 'cause he thought that i would need it, because those big flashes tend to make things brighter than they are.. faces are very bright and shiny and in theory the cap should softer the flash. And this weekend i finally got my hands on it. It travelled all the way from Korea to here... seems a long ride for a plastic cap :D Actually it was supposed to come with airplaine, but somehow it got changed and it came with a bot obv.
I'll add some samples too, which will show the difference between the regular flash and with the cap on.

Hei, on päris palju aega möödunud viimasest asjalikust sissekandest.
Tegelikult midagi asjaliku polegi väga juhtunud. 
Külastasin vanemad nädalavahetusel ja õnneliku juhuse korral oli terve pere koos, k.a õde ja õemees.
Õemehest juttu tehes. Siis tema kaudu saadud kaamera sai uue liikme väiksel kujul. Nimelt inimene kellelt sai kaamera ostetud tellis ostu ajal ka mu välgule kaitse. Ta arvas, et see oleks vajalik. Nimelt teoorias peaks see väga läikivaid ja säravvalgeid elemente ära hoidma. Suured välgud kipuvad liigselt ülevalgustama. Ja too plastikkaitse peaks siis seda matistama. Plastikust kopsikuke tegi suure suure reisi Koreast Eestisse. Ärge küsige miks. Igatahes siin ta nüüd on. Panen kiirelt tehtud näided ka, mis illustreeriks siis seda vahet tavavälgust ja siis koos kaitsega:

Some samples / Mõned näited
How is it? Do YOU see the difference?'

On the left side is the ones with no cap!  Vasemal pool on pildid ilma kaitseta


2 comments

  1. Väga mõnus valgus vasempoolsetel piltidel! Mu enda lemmikud pildid on need, kus siis päike või üleüldse valgus mängib fotoga.

    suvimariliis.blogspot.com

    ReplyDelete
  2. Tegelikult vasakul pool rohkem mängib üliterav välk :D Kusjuures, mulle isiklikult meeldivad ka sellised natuke ülevalgustatud välgupildid, aga pikemas perspektiivis võibolla inimeste nägudel hakkab üle viskama ja seal peaks kasulikult mängu tulema too välgukilp :)

    ReplyDelete