Friends

Friends
And friends of friends

Food

Food
All the food i can eat

Photoshoots

Photoshoots
Photos of people and others

Breathing in snowflakes

I know their eyes and noses are pretty messy, especially one kitty's. But try to remember that they are not regular housecats. They don't have a mother that constantly keeps washing them (they do have a mom but she comes and goes like the wind and hardly pays attention to their hygene) and they are very little and still sleeping most of the time ( so there's a lot 'sleep' in their eyes that keeps just drying). I started to clean their eyes with chamomile. But i can't clean them after every 30 minutes. I still try to keep as much distance as i can so they won't start depending on me and get attached 'cause i'm not keeping them. I'm just tryin to raise them so they can start standing for themselves. I know one kitty's eye is totally closed but it's more 'ill' than the other eye. It will probably take time to heal and after every night it's dryed closed. But just after taking pictures i cleaned it and it's open to see that beautiful day.

(kõigepealt mainin, et ma kunagi ei tõlgi sõna sõnalt ingkeelset teksti, et seda järge pidada, see oleks topelttöö. Lihtsalt edastan sama info teiste sõnadega)
Igatahes, ma tean, et teid võivad hirmutada natuke nende silmad ja üldse kogu nö pesemata nägu, aga katsuge meeles pidada, et tegu pole siiski toa-kodukassidega. Neil pole ema kes neid peseks peale igat uinakut (on ema olemas küll aga tema tuleb ja läheb nigu tuul) ja sestap kuivab kõik see nende näole. Nad on nii väiksed ja silmad on väga tillukesed ja kuivavad kergelt kokku. Olen tähele pannud, et tasapisi nad ikka ise ka pesevad end. Et varsti on ikka loota et saavad iseenda pesemisega ka hakkama. Hakkasin ise ka hiljuti nende silmi puhastama kummeliga ja tasapisi on silmad ikka ilusamad aga pool probleemist pole üldse seotud sellega et neil midagi viga oleks seal, pigem lihtsalt see, et nad magavad enamus ajast ja kõik see uni kuivab lihtsalt silmadele. Piltidelt võib näha et ühe linnukese silm on täiesti kinni kuivanud, selle pätaka silmaga on kõige rohkem mure. Iga hommik on taas öisest magamisest silm kinni kuivanud ja hommikul immutan kummelikompressiga selle lahti. Aega võtab aga asja saab. Kui nad suuremaks saavad siis hakkavad ise seda pesema, aga hetkel veel nõnda tillukesed, et vaevu vaevu pesevad end :P Pildid on tehtud just enne silmapesu nii et ärge muretsege, üsna pea oli tillukese pisike silm avatud ja särav :P

4 comments

 1. AnonymousJuly 19, 2012

  Tere! Ma arvan, et nendel kiisupoegadel on tegelikult silmapõletik, mida sellistel natuke metsikutel kassilastel kipub esinema. Ainuüksi pikk uni, ema hooletus või oskamatus end puhastada niisugust olukorda ei tekita, sest ega loodus loll ole. Ilmselt on tegu mingisuguse bakteriga, kuid kassidel võib silmapõletikku tekitada isegi herpesviirus, mille pojad võivad emalt saada. Pildi pealt ka näha, et silmad täitsa turses ning tugev mädavoolus nii silmadest kui ninast. Loomaarstid üldiselt ei soovita kassidel (ja teistel loomadel) limaskesti kummelileotisega puhastada, pidavat vahel isegi rohkem ärritama, sest tõmmise sisse võib jääda tükikesi ning pakitee puhul tekib ka kvaliteediküsimus. Parem oleks tavaline keedetud vesi või füsioloogiline lahus ja kindlasti pidada silmas enda isiklikku kätehügieeni enne kiisude silmade kallale asumist. Leevendust võivad tuua ka inimestele mõeldud põletikuvastased silmatilgad, kuid loomaarsti käest saab ka spetsiaalset ravisalvi. Palju edu kiisukeste ravimisel ja küll need tillukesed unimütsid paranevad! (:

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kahjuks kiisul kellel üks silm kinni vist paremaks see silm ei lähe. Kahjuks kaotab see silm vist nägemise. Mu ema arvates vähemalt on see silm juba pime (ilmselt on kratsinud seda oksaga vms, mis nõnda metsikutel kassidel ilmselt pole väga võimatu) sest tõmbab hallik ja silma peale et tekkinud selline kerge hall pisike pallike, millel on ka nimi (ema nimetas), aga endal on meelest läinud. Ma lihtsalt loodan, et see kuidagi nakkav teisele silmale pole vms. Lähipäevil võtan ka oma pere loomaarstiga ühendust ja lasen tal end kuidagi juhendada. Ilmselt on neil siiski mingeid tilku vaja või salvi tõesti. Kahjuks ei saa 100% koguaeg maal olla ja ei saa täielikult end nendele pühendada.

   Delete
 2. võibolla need asjad pole üldse seotud ja noh see postitus oli ammu ka ja ma praegu juhtun nägema, aga möödunud nädalal kui käisime varjupaigast võetud kassiga krista ema juures siis ta ütles, et kui kassipojal silmad või nina või mõlemad hakkavad jooksma, siis see on "kassipojakatk" ja nad surevad enne täiskasvanuiga.. aga võibolla see on täiiesti mööda..

  ReplyDelete
  Replies
  1. No ma loodan, et mitte. Nad mõlemad on palju paranenud sellest ajast kui ma neid puhastama hakkasin. Aga noh, kui on midagi tõsist kallal, siis ma ei saa kuigi palju teha, nad siiski metsikud ja kui ma ühega juba loomaarsti juurde lähen siis ilmselt käin iga nädal erineva kassiga :D Eks need metsikud kassid põevad igast haigusi kuna ega nemad neid rohte ju ei saa mida kodu koerad-kassid saavad (ussirohud ja muud vaktsiinid). Aga eks ma loodan parimat :P

   Delete