Friends

Friends
And friends of friends

Food

Food
All the food i can eat

Photoshoots

Photoshoots
Photos of people and others

Memories

This song really doesn't go with upcoming pictures, but i so love it and i thought that if i won't add it now i'd probably forget to add it on next one! 

On this friday i had a great time with my gals from high-school. Actually, with most of them i've spent 12 amazing years. And some are from further back. And i don't want to sound corny but i truly believe that our class was one of a kind. In 12 year it had its time to grow and improve. And improve it did. We truly were/are one of a kind. I mean seriously, it's been ALMOST 5 years since we all graduated and noone's even had a kid :D

Anyway, we decided to gather some gals together on friday and we had an amazing evening. With plenty of flashbacks and 'history' lessons. I really think that we are still the same people in 'grown-up' lives.

Sel reedel veetsin kvaliteetaega koos oma kooliaegsete klassiõdedega. Kahjuks kõik kohale ei jõudnud ( aga küll jõuab veel). Enamikega olen läbi käinud tervelt 12 aastat kõrvuti, mõnega isegi rohkem. Ning ma ei taha kõlada nagu mass, aga minu arvates oli meil ikka ainulaadne lend. No tõesti, isegi praegu mil peaaegu 5 aastat on möödunud, ei ole kellegi veel last :D

Igatahes, me otsustasime koguneda paari neiuge meie lennust ja niisama toredat aega veeta. Meil oli mäletada niipalju ja iga seik tõi ühele või kõigile naerust pisara silma! Ja ma leidsin, et me oleme ikka need samused inimesed, kes elavad täiskasvanu elu vaid.

No comments