Friends

Friends
And friends of friends

Food

Food
All the food i can eat

Photoshoots

Photoshoots
Photos of people and others

Annual christmas concertYou know what, i have no christmas spirit what so ever. At least not yet. So i was so pleased today that i agreed to go to this local christmas concert in our local church. Actually i've been to that same concert years back. I enjoyed it then and i enjoyed it today. You always get shivers when you go there. This place is madly acoustic. 
Anyway, this concert was such a spirit lifter. I almost believed in the middle that when we step outside there will be snow... you know magically ;)

Teate mis, mul pole siiani raasugi jõulutunnet. Vähemalt mitte veel. Seega olin täna äärmiselt õnnelik, et otsustasin mõni aeg tagasi osta pileti sellele jõulukontserdile. See toimus meie kohalikus kirikus kus on alati hästi ilusad esinemised. Akustika on meeletult hea! Vähemalt üks laul on alati külmavärinate tekitaja!
Igatahes, tänane kontsert oli tõeline jõulutunde tekitaja. Ma peaaegu uskusin, et kui kõik läbi ja ma kirikust lahkun siis on lumi maas ja laiad helbed langevad mulle kätele... maagiliselt :D


No comments